Miód rzepakowy właściwości i zastosowanie

miod-rzepakowy

miod-rzepakowy

 

Powyższy wpis powstał dzięki uprzejmości i fachowej wiedzy Pasieki rodzinnej Gładys, właścicielowi sklepu internetowego MyBee.pl z naturalnymi miodami wyprodukowanymi w Polsce.

 

Miód rzepakowy należy do grupy miodów wiosennych, zazwyczaj z miesiąca maja. Ze względu na niezawsze odpowiednie warunki pogodowe jest dość trudny w produkcji, zaś jego skłonność do szybkiej krystalizacji sprawia, że ma ograniczone grono fanów – zupełnie niepotrzebnie, ponieważ to właśnie proces krystalizacji podkreśla unikalne walory smakowe i zdrowotne miodu rzepakowego.

 

Do istotnych właściwości miodu rzepakowego należą:
- kolor
- zapach
- smak
- wpływ na zdrowie.

 

Miód rzepakowy – kolor.
Wyrób rzepakowy wyróżnia na tle innych miodów wybitnie jasny słomkowy kolor. W postaci płynnej potrafi być nawet bezbarwny. Krystalizacja stopniowo powoduje delikatne żółknięcie masy miodowej.

 

Miód rzepakowy – zapach.
Ze względu na bardzo dużą ilość olejków eterycznych miód rzepakowy wydziela niezwykle woń kwiatów rzepaku, która przez niektóre osoby może być odbierana nawet jako dusząca.

 

Miód rzepakowy – smak.
Dzięki charakterystycznemu aromatowi miód rzepakowy często wykorzystywany jest do słodzenia herbaty lub kawy. Znakomicie w tej roli zastępuje cukier – a to wszystko dzięki wysokiej zawartości glukozy.

 

Miód rzepakowy – wpływ na zdrowie.
Miód rzepakowy to mieszanka wybitnej ilości olejków eterycznych oraz glukozy. Pierwsze pomagają w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, glukoza zaś jest wskazana w stanach zapalnych wątroby, woreczka żółciowego, przewodu pokarmowego, jamy ustnej i dwunastnicy.

 

Naturalnie glukoza stanowi także źródło podstawowej energii dla organizmu, stąd działa podobnie jak napój energetyczny, ale bez skutków ubocznych. Co więcej zawarty w nim potas normalizuje pracę serca i wpływa na nie kojąco.
Ponadto znakomicie oczyszcza organizm z toksyn i poprawia metabolizm komórkowy. Rozszerza naczynia wieńcowe serca i obniża ciśnienie tętnicze krwi.

 

Oferta NATURALNYCH miodów rzepakowych wyprodukowanych w Polsce

Miód rzepakowy 1.15kg za 35zł

Miód rzepakowy 0.4kg za 13zł

Miód rzepakowy 0.25kg za 9.90zł

http://mybee.pl/24-miod-rzepakowy

Strony informacyjne o miodach:

 

Pasieka rodzina Gładys to wielokrotnie wyróżniany i certyfikowany producent wysokiej klasy miodów w tym miodu rzepakowego.

Powyższy wpis powstał dzięki uprzejmości i fachowej wiedzy Pasieki rodzinnej Gładys, właścicielowi sklepu internetowego MyBee.pl z naturalnymi miodami wyprodukowanymi w Polsce.

mybee-logo-300x69

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>